Little Ashes (2008)

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Altyazısız, Filmler
Little Ashes (2008)

Sene 1922. Madrid geleneksel değerlerin, caz, Freud ve yenilikçiliğin tehlikeli etkileri arasında bir meydan okuma savaşı vermenin eşiğindedir.

Salvador Dali, büyük bir sanatçı olma tutkusuyla 18 yaşında üniversiteye girmiş, onun bu utangaçlığının ve coşkulu göstermeciliğinin garip karışımı, üniversitede sosyal tabakadan iki kişinin dikkatini çekmiştir; Federico García Lorca ve Luis Buñuel.

Salvador kısa sürede bu ikilinin arasına çekilmiş ve ayrılmaz bir üçlü oluşturmuşlardır. Fakat zaman geçtikçe Salvador Federico’ya karşı güçlü bir çekim hissetmiştir. Bu sırada Luis kendi başarısını yakalayabilmek için Paris’e gitmiştir.

Film üçlünün gençlik dostluklarını, farklı yönden ilişkilerini ve kendi dallarında nasıl başarılı olduklarını konu almaktadır.

Tür : Dram
Yönetmen : Paul Morrison
Senaryo : Philippa Goslett
Imdb Puanı : 7.7/10
Gösterim Tarihi : 8 Mayıs 2009
Yapım : UK
Dil : İngilizce
Süre : 112 dk
Alternatif İsimleri :
Firma : APT Films

Oyuncular
Javier Beltrán, Robert Pattinson, Matthew McNulty, Marina Gatell, Adria Allue, Simón Andreu, Rubén Arroyo, Ferran Audí, Adrian Devant, Ramón Enrich Borrellas, Sue Flack, Diana Gómez, Arly Jover, Ferran Lahoz, Esther Nubiola, Bruno Oro, Vicky Peña, Joan Pico, Marc Pujol, Christian Rodrigo, Pep Sais, Xavi Siles

Fragman

Anahtar Kelimeler

Arkadaş, Sanatçı, Arkadaşlık, Cinsel Özğürlük, Biseksüel, İspanya

Keywords

Friend, Artist, Friendship, Love, Change, 1922, Art, Political Unrest, 1920s, Surrealist, Surrealism, Sexual Freedom, Bisexual, Artistic Freeedom, Spain, Madrid Spain, Bonding