Latter Days (2003)

Aaron mormon cemaatinin evlerinden birinde kalmak için gelen bir gençtir. Utahdaki mormon ailesini bırakıp gelmiştir. Işıklarda araba durduğunda gördüğü garson onun tüm hayatını değiştirecekdir. Christian Aaronun tersine her geceyi başka biri ile geçiren birisidir. Ne gariptir, sabah Aaron ve arkadaşları ev taşırken yine karşılaşırlar. Christian ise onlara hoş geldin demek ister ve alay konusu olur. O da yadırgamıştır. Birbirlerinin dünyası çok uzakdır.

Christian çalıştığı lüx restoranda arkadaşları ile yeni tuhaf komşularını anlatırken bahis gündeme gelir. Gözüne kestirdiği o çocukla gece geçirmek artık hedefidir. İş arkadaşı ve yeni çıkaracağı plağı için söz arayan Julie onun en büyük desteğidir. Öte yandan Aaron yeni geldiği bu yerde içindeki duygularından tedirgindir. Tebliğ amacı ile Christianın evine de misafir gidilir. Bu ilk yakınlaşmadır.

Sinsice tüm manevraları ve zorlamalarına rağmen Christian birşey yapamamıştır ama bir gün evin önündeki bir kaza ona istediği fırsatı verir. Yakınlaşma Aaronu çözmüş ve kendi ile yüzleştirmiştir. Tek yüzleşen o değil, Christian da eşcinselliği sadece cinsellik olarak anlamak sığlığını göstermiştir. Kendini ispat etmek istercesine yardım kollarına katılır. Ziyaret ettiği ölümcül bir HIV+ hastası onun için ibretli bir ders olacakdır. Öte yandan Aaron restoranın sahibesi Lilly ile onun zor bir anında tanışır. Verdiği kart ileride çok işe yarayacakdır.

Her ikisi de aslında cinsellik olmadan derin bir aşkın kenarına kadar gelmişlerdir. Tuhaf bir gece evdeki başka bir arkadaşlarının kaza haberi ikiliyi öpüşmeye kadar götürür ama şahitler istenmediği kadar çokdur. bu herşeyin sonu olmuş ve Aaron eve dönmek zorunda kalmıştır. Christian onu çok arar ardından yetişir. İkilinin kalbindeki aşk artık bedenleri için de onları sarmaktadır. Sabah Aaron evine döneceği uçağa binmiş, Christian için ise geride unutulmuş bir saat kalmıştır. millerce ötede Aaron cemaat kararı ile şok terapi programına alındığında Julie, Christian ile Aaronun arasındaki mesajları şarkı sözü haline getirip yaptığı demo parçayı kanallara vermiştir. İkilinin aşkı televizyonda birbirini bağlar. Christian uzun uğraşlarla Aaronun evine kadar gelse de ona ulaşamaz.

Christian gecelik eğlencelerden, olgun bir eşcinsele dönüşürken, Aaron taşıdığı kimliğin değiştirilemeyecek bir özellik olduğunu anlar… Tüm bu düğüm olmuş öykü onları mutlu bir sona nasıl taşıyacakdır?

Tür : Komedi, Romantik, Dram
Senaryo : C. Jay Cox
Imdb Puanı : 7.6/10
Gösterim Tarihi : 1 Haziran 2004
Yapım : USA
Dil : İngilizce
Süre : 107 dk
Alternatif İsimleri :
Firma : Funny Boy Films

Oyuncular
Steve Sandvoss, Wes Ramsey, Rebekah Johnson, Amber Benson, Khary Payton, Jacqueline Bisset, Joseph Gordon-Levitt, Rob McElhenney, Dave Power, Erik Palladino, Mary Kay Place, Jim Ortlieb, Linda Pine, Bob Gray, Judee Morton

Fragman

Anahtar Kelimeler

Homoseksüel, İlk Eşcinsel Seks Deneyimi, Tek Gecelik İlişki, Aileye Açılmak, Duş Sahnesi, Erkek Çıplaklığı, Eşcinsel Evlat, Eşcinsel Oğul, Eşcinsel Temalı, Eşcinsel Konulu, Gey İçerikli, Eşcinsel Aşk, Gey Aşk, Eşcinsel Öpüşme, Gey Öpüşme

Keywords

Christian, Mormon, Missionary, Homosexual, First Gay Sexual Experience, Homosexual Scene, Idaho, Extended Family, Airport, Seduction, One Night Stand, Coming Out, Bathtub Scene, Male Frontal Nudity, Self Discovery, Conversion Therapy, Restaurant, Gay Son, Gay Interest, Tied To Chair, Los Angeles California, Intolerance, Gay Lead Character, Gay Love, AIDS, Crucifixion, Suicide, Religious Bigotry, Shirtless Male Bondage, Gay Kiss, Latter Day Saints, Reference To Ernest Hemingway, Gay Mormon, Independent Film