Kraliçe Fabrika’da (2008)

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Filmler, Türkçe Filmler
Kraliçe Fabrika’da (2008)

Kalıpları ve sınırları olan genç moda editörü Yağmur (Dicle Kartal) erkek kardeşi Bulut’un (Çağrı Aslan) eşcinselliğini kabul etmemektedir. Oyun yazarı olmak isteyen Bulut “Fabrika” adını verdiği evinde, kendine Andy Warhol’culuk oynadığı bir dünya yaratmıştır. Yağmur sevgilisi Kaya’nın (Fatih Günaydın) evlilik beklentisi ile boğuşurken, Bulut’da erkek arkadaşı Kaan’ın (Şenol Demir) dünyasına ayak uydurmaya çalışmaktadır. Bu iki kendi içinde farklı çatışmaları olan ilişki devam etmeye çalışırken bir ölüm haberi her şeyi değiştirecektir. Yağmur’un yakın arkadaşı Efe (Umut Armağan) “nefret cinayetine” kurban gitmiştir. Bunun üzerine Yağmur bir karar verir: kardeşini “tedavi ettirecek, onu kurtaracaktır”. Sonunun Efe gibi olmasını engelleyecektir. İki kardeşin çıkacakları bu traji-komik yolculuk yıllarca bastırdıkları ne varsa su yüzüne çıkaracak, onlara yeni bir hayatın kapılarını açacaktır.

“Kraliçe Fabrika’da”, anne ve babaları tarafından hiç “dokunulmamış”, yirmili yaşlardaki iki kardeşin: Yağmur ve Bulut’un hikayesi. Film aile bağlarına, gençliğe, ilişkilere, aşka, sekse, aldatmaya ve romantizme Genç, Dinamik, Farklı ve Cesur bir bakış açısıyla yaklaşmayı hedefleyen küçük/bağımsız bir yapım.

Senarya / Yönetmen : Ali Kemal Güven
Yapım : Digital Film Center
Görüntü Yönetmeni : Seda Özkaraca, Sinan Muter
Müzik : Oğuz Can Özcanlı&Murat Ünal (GreySoundz Music Production) ve Yasemin Beydeş
Kurgu : Güney Sokullu, Ali Kemal Güven

Oyuncular : Dicle Kartal, Çağrı Aslan, Şenol Demir, Fatih Günaydın, Umut Armağan

Konuk Oyuncular : Hande Yener, Billur Kalkavan, Onur Baştürk, Gülseren Gürtunca, Özgür Özberk

Diyar Gönülalçak, Lale Yörük, Hande Hitay, Mukaddes Kaya Güney, Papatya Karadede, Melike Akbaşoğlu, Seçil Kılıç, Dilara Özcan, Mercan Uçtu, Sibel Şahin, Bahan Erşen, Didem Ellialtı, Çağrı Salon, Burak Topçuoğlu, Şanal Erünal